Boční kufry BUMOT Defender EVO na originální nosiče BMW R1250 GS / GSA

Značka: BUMOT
20 513,13 Kč 16 953 Kč bez DPH
Skladem Obvykle 1-2 týdny. Obvykle 1-2 týdny. Zvolte variantu
Barva kufru
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Velmi pevné, vodotěsné, komplet svařované kufry z 2mm hliníku pro uchycení na BMW nosiče. Rychloupínací mechanismus. Symetrická montáž na každou motorku - vykrojení na výfuk. 3 barvy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velmi pevné, vodotěsné, komplet svařované kufry z 2mm hliníku pro uchycení na BMW nosiče. Rychloupínací mechanismus. Symetrická montáž na každou motorku - vykrojení na výfuk. 3 barvy.

Odolnost a konstrukce

Všechny boční kufry BUMOT jsou v kombinaci s nosiči kufrů navržené tak, aby byly vždy co nejblíže motorce a zbytečně tak nezvětšovaly celkovou šířku motorky. Velkou výhodou je zkosení vnitřní stěny jednoho kufru tak, aby lépe využil místo na straně motorky, kde je výfuk. Jeden kufr je tak vždy menší, než druhý, ovšem z pohledu shora vypadají naprosto stejně. Vnější stěny obou kufrů jsou na všech motorkách vždy souměrné k ose motocyklu. To je přínosem pro vyvážení motorky, ale i pro její celkový vzhled.

Kufry BUMOT série Defender EVO jsou vyráběny s důrazem na maximální odolnost. Proto jsou svařované z 2mm hliníku, vybaveny pevnými nerezovými prvky pantů, zamykacích mechanismů a prvků uchycení k motorce a plastovými nárazníky.

Všechny hliníkové díly jsou ve spojích svařené, což zaručuje vodotěsnost a oproti nýtované konstrukci výrazně zvyšuje pevnost. Při nárazu se kufr nezdeformuje v místech spojů. Významným zesílením konstrukce kufru je hrana pod víkem. Dvakrát 90° ohyb plechu po celém obvodu vytváří profil, který nejen lépe odolává deformaci kufru, ale také přesně dosedá na gumové těsnění víka. Voda, která by prošla pod gumovým těsněním by musela protéci ještě centimetr výšky vzhůru, aby se dostala dovnitř kufru.

Všechny kufry mají plastové nárazníky na rozích kufru - při pádu na rovný povrch, jako je silnice, nemůžete kufr nijak poškrábat. Plastové nárazníky - rohy - jsou velmi odolné a pokud je odmontujete z kufru, můžete se na ně bez obav postavit plnou vahou. Plastové rohy jsou náhradní díly, které je možno kdykoli vyměnit díky montáži na 3 šrouby. Na rozdíl od jiných kufrů jsou kufry BUMOT pod plastovými nárazníky vždy ve všech spojích svařené - to je opět záruka vodotěsnosti a pevnosti. Plastové nárazníky nabízejí čtveřici otvorů pro uchycení dalších zavazadel na víko kufru. Ideální pro připevnění lehké karimatky nebo brašny s objemným spacákem dvěma popruhy.

Panty vík kufrů poskytují přiměřený odpor tak, abyste mohli kufr nechat otevřený v jakékoli poloze a samovolně se nezavíral. Nejsou potřeba obvyklé jistící popruhy, řetízky nebo plastové díly. Zcela otevřené víko můžete v poloze 180° zatížit několika kilogramy, aniž byste poškodili panty. Víko je vybaveno vysokým a pružným gumovým těsněním, které perfektně přilne na hranu kufru a činí jej vzduchotěsným.

Víko je a každé straně zajištěno nerezovým mechanismem s uzamykáním na zámek. Všechny zámky na všech kufrech, uchycení kufru k nosnému rámu i boxu na nářadí budete mít vždy stejné, tedy stále používáte jeden klíč.

Barvy

Kufry jsou buď čistě hliníkové bez povrchové úpravy, nebo práškově lakované ve dvou různých barvách - šedé nebo černé. Nelze říci, která barva (hliník) je nejlepší. Čistě hliníkové kufry mohou při otěru špinit věci do nich vložené - proto je lepší do těchto používat originání vnitřní brašny BUMOT. Zároveň jsou kufry bez barvy nejsnáze opravitelné, pokud je odřete - hliník stačí rozleštit. Lakované kufry (černé nebo šedé) jsou lakované i zevnitř stejnou barvou. Práškový lak je velmi odolný proti poškrábání a lze v případě potřeby kdykoli obnovit v lakovně - zajistíme rozebrání, lakování i sestavení.

Montáž na motorku

Kufry na motorce drží v dolní části zavěšené stejným systémem, jako originální kufry BMW a nahoře jsou zajištěné nerezovým mechanismem (petlicí se zámkem).

Rozměry kufrů

Speciální verze kufrů pro BMW je vyráběna pouze v největší velikosti 39+45 litrů.

Obsah dodávky

Dva produkty: boční levý a pravý kufr, kompletní a připravené na nasazení na nosiče bez dalšího příslušenství.

Doplňky pro kufry

Box na nářadí je montován na opačnou stranu, než je na motorce výfuk a vyplňuje tak volný prostor za kufrem. Box zůstává přišroubován na nosičích i po sundání kufru, neustále tedy s sebou máte bezpečné místo pro uložení nářadí, nebo jakýchkoli drobností. Box nelze z rámů odmontovat, pokud je uzamčen - pojistné matice jsou uvnitř. Zámek a klíč jsou totožné s těmi v sadě kufrů, případně top case - potřebujete vždy tedy jen jeden klíč.

Doplňky pro kufry

Ideálním doplňkem každého kufru je brašna do víka. Brašna je navržená přesně tak, aby vyplnila prostor víka kufru. Brašna je vyrobena z pevné cordury a její součástí jsou popruhy s přeskou, které brašnu zajistí ve víku kufru, takže nevypadne, když kufr otevřete. Po rozepnutí jedné přesky lze brašnu jednoduše vyjmout. Brašna je ideální na uložení věcí, které chcete mít na cestách přehledně zorganizované. Nářadí, montpáky, svítilna, nabíječky, kabely, dokumenty, doklady, klíče, mapy, průvodce... To všechno budete mít perfektně přístupné hned po otevření kufru.

Dalším doplňkem je brašna dovitř kufru, do které se zabalíte stejně, jako do cestovních tašek. Když přijedete k hotelu, nemusíte z motorky odnášet celé kufry, ale vytáhnete jen o mnoho lehčí vnitřní brašny. Zamčené kufry zůstanou bezpečně uzamčené k motorce.

Pokud občas potřebujete více prostoru, můžete kufry zvětšit o dalších 20 litrů přidáním dvou brašen, které přesně pasují nahoru na kufr.

Pro uchycení lahví si můžete vybrat dva různé držáky. Buď na jednu nebo dvě lahve. Do držáků lze spolehlivě uchytit nejen lahve s pitím, ale i s palivem. 

Pro snazší přenášení celého kufru lze doplnit každý kufr praktickým popruhem.

Obsah balení

V balení jsou kompletní, smontované kufry se všemi potřebnými zámky a zavíracími či upevňovacími mechanismy. Jeden rovný, jeden zkosený. V základním balení není volitelné příslušenství - brašna do víka, brašna do kufru, držáky lahví, reflexní pásky, popruhy na nošení nebo box na nářadí.


 

Kufry jsou ručně vyráběny v Bulharsku.

Návod na používání: Návod k použití - kufry a brašny BUMOT

Upozornění: Součástí zboží jsou vždy pouze produkty a jejich součásti, potřebné pro montáž, výslovně uvedené v názvu nebo popisu produktu. Přiložené obrázky jsou pouze ilustrativní a zobrazují doporučenou instalaci nebo použití produktu na vzorovém motocyklu. Pokud není výslovně uvedeno jinak, součástí produktu nejsou ostatní vyobrazené položky - zejména motocykl a jeho další příslušenství. Produkty doporučujeme instalovat pouze kvalifikovaným technikem, ideálně autorizovaným servisem vašeho motocyklu. Pokud není v popisu výrobku nebo v návodu k obsluze výslovně uvedeno jinak, k produktům není dodáván ATEST 8SD, TUV, ani jejich alternativa. Produkty jsou určeny pouze pro použití mimo provoz na pozemních komunikacích. Použití na pozemních komunikacích činíte na vlstní riziko. ."

 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: