Motorkářův průvodce lehkovážným cestováním Evropou

Tip
Značka: Radek Fiala
250 Kč 250 Kč bez DPH 250 Kč / 1 ks
Skladem

Průvodce cestováním s minimálním plánem a radostí z každodenního malého dobrodružství. Knížka o osvobození od závodu za památkami a předepsanými zážitky, o návratu k cestování za osobními objevy neznámého.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Průvodce cestováním s minimálním plánem a radostí z každodenního malého dobrodružství. Knížka o osvobození od závodu za památkami a předepsanými zážitky, o návratu k cestování za osobními objevy neznámého.

* * * * *
 

Moje kniha opravdu není další průvodce, který vás bude vodit po vyhlášených památkách dob minulých, nejnavštěvovanějších průsmycích Alp a oblíbených pobřežních silnicích středomoří. Vlastně v ní najdete doporučení jen na jednu jedinou cestu - je hrozně rozbitá a má devět kilometrů. Ale pokud s cestováním začínáte, dá vám pár námětů, jak si celou věc užít, aniž byste půl roku dopředu ztráceli čas vybíráním té nejdoporučenější trasy, aby vám nic neuteklo.

Na vlastních zážitcích a zkušenostech vám chci vnuknout jednoduché moudro - cestování má být hlavně o radosti z objevování, přiměřeném dobrodružství a duševním pohodlí. A jen tehdy, nemáte-li podrobný plán, zmizí rázem většina důvodů se cestou stresovat a rozčilovat. Nemáte-li plán, nemůžete totiž někam nedojet. Nemůžete minout průvodcem vychvalovanou památku, nemůžete skončit ani ve špatné zemi. Naopak se vám otevře zcela nový svět kontinuálního překvapení a fascinace - a ještě budete před ostatními za dobrodruhy.

Jsa od přírody analytik, své první cesty jsem plánoval naprosto precizně. Jako většina začínajících cestovatelů, co se poprvé vydají za hranice, udělat si fotku na Grossglockneru. A kupodivu - plán nikdy ani trochu precizně nevyšel. A to bylo k naštvání. Taky že jsem byl naštvaný, naštvaný sám na sebe, na svého otravného průvodce s precizním plánem, který nevychází. Takže jsem celý tenhle koncept zavrhnul a zkusil to jinak.

Leckomu z mého okolí dodnes přijde krajně nezodpovědné, když den před odjezdem nejsem schopen odpovědět na otázku, kudy a kam vlastně pojedu. Jako by jim připadalo, že celé to cestování, z reklamních šotů v očích mých korporátních kolegů dávno překroucené v organizovaný hon za zážitky, beru nějak moc na lehkou váhu. Možná. A jsem za to rád. Zkuste jednou být také lehkovážnými cestovateli a poznáte, jak úžasně návykové to je.

Mám-li vám vymluvit studování jakýchkoli cestovatelských příruček a bedekrů s fakty, která vesměs nevyužijete, nabízím v tomto průvodci na oplátku lety získané a kilometry osvědčené zkušenosti zapáleného moto cestovatele Evropou. Všechno pěkně na jednom místě. Od přeplněných kufrů, co v den odjezdu ani nejdou zavřít, přes nástrahy map a kempování, až po sepsání cestopisu, který si někdo skutečně bude chtít přečíst.

* * * * *
 
Známé osobnosti z motorkářského světa k knize řekli:
 
 
"Radek mi mluví z duše a navíc umí i o situacích, které, když je našinec prožívá zrovna humorné nejsou, psát s vtipem a nadhledem. Takovouto "lehkovážnou" motorkářskou literaturu by měl mít každý jezdec ve své knihovně." - říká o knize Petr Fryč, vydavatel úspěšné série knih pro motorkáře Aplský motorkářský průvodce a Hory a zatáčky.

"Nečekejte žádný návod "Jak se stát motocestovatelem od A do Z". Jde spíše o vtipné, fejetonově laděné povídání, které vám ukáže, proč se nebát vyjet, a hlavně, že cestovat se dá i bez toho, aniž byste měli plán jako při vylodění v Normandii. Prostě jeďte a užívejte si." - říká o knize Michal Hamšík, vydavatel nejčtenějšího časopisu o cestování na motorkách MotoRoute.

"Je to knížka, která mi mluví z duše. Při jejím čtení mě svrběly dlaně a trpěl jsem, že mám mašinu v servisu a nemůžu hned vyrazit. Kdybych chtěl napsat knížku o motorkách, vypadala by takto..." - říká o knížce Aleš Poláček, autor projektu Kolama dolu - prvního a jediného českého podcastu o motorkách.

Ohlasy na knížku z různých kometářů ke článkům o knize a z mé poštovní schránky:

"...kniha mi vydržela sotva na dva večery čtení... Vzal jsem jí jedním dechem a jen brzké vstávání mě zachránilo před přečtením na jeden zátah. Díky za věnování a díky i startovači - další kniha bude kdy? Děkuji autorovi a knihu vřele doporučuji!"

"Tak jsem včera právě dočetl tu knížku o lehkovážném cestování. Popravdě, moc jsem od ní nečekal, jezdím mototuristiku od 19let. První jízda byla na nové MZ 150 v roce 1989 k moři do NDR. A k té knížce-naprostá bomba, hodně jsem o určitých věcech přemýšlel a vě většině dal autorovi za pravdu. Díky za to, že vyšla a mohl jsem si ji přečíst a možná už nebudu uplný detailista a zkusím to i jinak..."

"...Taky přečteno a pocity super. Tuhle knížku jsem určitě nečetl naposledy..."

"Knížku jsem přehltal na jeden zátah. Skvěle jsem se u ní bavil"

"K Vánocům jsem dostal Vaši pěknou knihu o lehkovážném cestování Evropou. Přečetl jsem ji jedním hltem za asi dvě hodiny ještě na Štědrý večer, tak moc jsem se začetl. Je to pěkné a vtipné čtení, několikrát mi to připomnělo vlastní zážitky z cest na motorce. Všechny návody a poučky, které uvádíte musím na 100% potvrdit, já už jinak nejezdím..."

"...chtěl jsem vám poděkovat za napsání krásné a poutavé knížky o lehkovážném cestování Evropou. Vaše řádky jsem já i kolega, přečetl jedním dechem a i díky nim jsem poněkud přehodnotil svůj přístup k motorkaření, resp. k motovýletům... Vaše postřehy zčásti znám i já, ale až díky vám jsem začal nad tím přemýšlet, a také nad tím co vlastně od motorky chci..."

* * * * *

Přemýšlel jsem, jak vám ještě lépe přiblížit obsah knihy... Jak jinak, než ukázat tedy OBSAH:

Věnování     
Moudra na úvod
Jak se z pedanta stane bohém   
Musíte být dobrodruh?    
Nenaplánujte závod     
Ideální cíl cestovatelského plánu     
Památky a jiný restaurační byznys  
Paradox pohodlí hotelového pokoje     
Každodenní malé kempové dobrodružství    
Proč je mapa důležitější, než navigace     
Jak využít domorodce     
Skútr proti Gold Wingu     
Jakkoli velký kufr lze nacpat k prasknutí   
Hitparáda nepraktických věcí    
O nebezpečí    
Nepořádejte jedoucí motosraz     
Zdánlivá samota samotného cestovatele    
Dobrodružství je vždycky trochu nepohodlné    
Proč se (ne)vydat daleko     
Nejlepší cestovatelská fotka    
Napište si cestopis    
Závěrem      
A ještě něco... 

* * * * *

Formát: B6 (menší A5), 111 stran, kvalitní křídový papír, pevné desky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: