Kryt motoru Outback Motortek - Yamaha Ténéré 700 MY do 2020

6 861,91 Kč 5 671 Kč bez DPH
Obvykle 1-2 týdny

Kryt motoru Outback Motortek pro Tenere 700, vyrobený ze 4mm hliníkové slitiny. Kryt zepředu chrání svody, olejový filtr, zespod celoý motor až po přepákování tlumiče zadní vidlice a kloubu stojanu. Kryt je vpředu dostatečně vysoký tak, aby bahno od předního kola nelétalo na motor. Zároveň zbytečně nezakrývá motorku až pod chladič, takže všude volně proudí vzduch.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kryt motoru Outback Motortek pro Tenere 700, vyrobený ze 4mm hliníkové slitiny. Kryt zepředu chrání svody, olejový filtr, zespod celoý motor až po přepákování tlumiče zadní vidlice a kloub bočního stojanu s bezpečnostním snímačem. Kryt je vpředu dostatečně vysoký tak, aby bahno od předního kola nelétalo na motor. Zároveň zbytečně nezakrývá motorku až pod chladič, takže všude volně proudí vzduch.

Na Tenere 700 je velmi důležité chránit kloub bočního stojanu, kde je integrován bezpečnostní snímač. Většina krytů motoru na trhu ochranu tohoto snímače nemá. Snímač vypíná motorku v případě zařazené rychlosti a sklopeného stojanu. Tento kloub se snímačem je z výroby chráněn pouze tenkým plechem - jakýkoli náraz většího kamenu nebo škrtnutí kloubem o překážku snadno plech ohne a poškodí bezpečnstní snímač. Motorka je pak nepojízdná a je nutné snímač vyměnit, nebo jeho funkci vyřadit (vyžaduje nejen přeštípnutí a spojení kabelů, vedoucích k vypínači, ale i úpravu v elektroinstalaci pod levou boční kapotou - lze nouzově vyřešit cestou).

Kryt je montován na 4 body na rám motocyklu ve stejných místech, jako je montování originální kryt motoru Yamaha.

Kryt motoru je nezbytný doplněk pro jízdu terénem, kde spodek motorky dostává četné zásahy od odletujícího kamení, bahna. V těžším terénu je pak na kvalitním krytu závislé to, zda dojedete, protože s motorkou je někdy nutné překonat klády či balvany, po kterých motorka dře spodkem. Proražený karter znamená ztrátu oleje a nemožnost pokračovat v jízdě.

Kryt motoru je shodný pro oba modely Tenere 700 - standardní i Rally.

Kompatibilní s modelovým rokem 2019 a 2020. Není kompatibilní s modelovým roke 2021 s katalyzátorem vpředu na svodech výfuku.

Instalace:


Upozornění: Součástí zboží jsou vždy pouze produkty a jejich součásti, potřebné pro montáž, výslovně uvedené v názvu nebo popisu produktu. Přiložené obrázky jsou pouze ilustrativní a zobrazují doporučenou instalaci nebo použití produktu na vzorovém motocyklu. Pokud není výslovně uvedeno jinak, součástí produktu nejsou ostatní vyobrazené položky - zejména motocykl a jeho další příslušenství. Produkty doporučujeme instalovat pouze kvalifikovaným technikem, ideálně autorizovaným servisem vašeho motocyklu. Pokud není v popisu výrobku nebo v návodu k obsluze výslovně uvedeno jinak, k produktům není dodáván ATEST 8SD, TUV, ani jejich alternativa. Produkty jsou určeny pouze pro použití mimo provoz na pozemních komunikacích. Použití na pozemních komunikacích činíte na vlstní riziko. .

ATTENTION!! We only fulfill Outback Motortek orders placed from Czech, Slovak and Polish address. If there is no exclusive Outback Motortek dealer in your country then please order at the International Outback Motortek webshop.
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: