Průvodce nosiči, brašnami a kufry systému UNIT garage

UNIT garage vyrábí brašny a kufry s uchycením na nosiče vlastní značky, ale také univerzální řešení pro nosiče ostatních výrobců. Systémy uchycení se liší podle toho, zda na danou motorku chceme použít spíše nenápadné minimalistické nosiče, které nijak neruší původní vzhled, a nebo nosiče klasických tvarů, které známe hlavně z cestovních motorek.

Minimalistické nosiče a kompatibilní brašny

Minimalistické nosiče jsou určené hlavně pro klasicky střižené naháče, scramblery nebo lehčí cestovní endura. Často lze motorku vybavit i nosičem pouze na jednu stranu. Brašny na tyto nosiče jsou vždy vybaveny rychloupínacím mechanismem, upevnění nebo sundání brašny je záležitost několika vteřin. Brašny lze navíc k nosiči uzamknout. Pro obě kategorie - klasické nebo endura - má UNIT garage specifické brašny.

Na klasické motorky se nejvíce hodí kožené a textilní brašny v jednoduchém stylu se zapínáním na dva pásky. Pro otevření brašny však není nutné pásky rozepínat, úplně stačí přetáhnout pásky přes okraj brašny na strany a brašnu rozrolovat. Funguje to skvěle a tím, že je materiál brašny jak kožené, tak textilní poměrně tvrdý, pásky přes okraj srolované brašny samy nesklouznou a nemusíte se tak bát, že se brašna otevře za jízdy sama. Obě materiálové verze se vyrábí ve dvou velikostech - menší 14 litrová je vhodná na každodenní projížďky, větší 30 litrová je pak určená pro cestovatele.

Pokud potřebujete občas cestovat, můžete boční brašny doplnit o horní centrální brašnu Kalahari v podobném stylu. Velmi elegantní cestovní tašky Kalahari o objemu 25 nebo 43 litrů na první pohled ani nepůsobí jako zavazadlo na motorku, ale spíše jako luxusní cestovní brašna. Obě velikosti se vyrábí opět v kožené, nebo textilní verzi. Na motorku úplně stačí upevnit k nosiči dvěma pásky, které jsou vždy součástí brašny.

Pro scramblery nebo lehčí endura má UNIT garage na stejné nosiče brašny zaměřené na vodotěsnost. Série Khali je vyrobená z vysoce odolného TPU a správně zavřená brašna nikdy nepropustí ani kapku vody.

I tyto brašny lze doplnit horní brašnou stejného stylu. Duffle Khali můžete mít v menší 30L nebo větší 44L verzi. 

Klasické trubkové nosiče a kompatibilní brašny a kufry

Klasické trubkové nosiče vyrábí UNIT garage vždy z nerezového materiálu a ve dvou provedeních - stříbrné, nebo černě lakované práškovou vypalovanou barvou. Tyto nosiče jsou primárně určené pro cestovní motorky.

Nosiče jsou podle typu motorky buď na obou stranách rovné, většinou je však nosič na straně výfuku zkosený tak, aby umožnil instalaci zkoseného kufru a motorka osazená kufry byla perfektně symetrická s maximálním využitím prostoru.