• 1 z 23
 

Outback Motortek Ultimate Protection Combo - Yamaha Ténéré 700 (21-22)

 

Spodní a horní padací rámy pro Tenere 700 s celkovou hmotností 5,6kg (oba) spolehlivě ochrání motorku při pádu a zároveň zachovají její lehkost. Čtyři dostupné barvy.

Dostupnost Zvolte variantu Na dotaz Na dotaz Skladem
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
15 548,50 Kč
12 850 Kč bez DPH
   
Značka Outback Motortek
Kategorie Yamaha Ténéré 700
 

Padací rámy

Spodní a horní padací rámy pro Tenere 700 s celkovou hmotností 5,6kg (oba) spolehlivě ochrání motorku při pádu a zároveň zachovají její lehkost. Čtyři dostupné barvy.

Padací rámy jsou vyrobeny z ocelových trubek o průměru 22mm s tloušťkou stěny 2mm. Vše je ručně svařováno.

Rámy jsou uchyceny 4mm a 5mm, montážními prvky na 3 nejpevnějších místech konstrukce motorky (střední montážní bod těsně pod kapotou není na fotkách příliš viditelný, je schovaný za trubkou - ovšem zde je nejpevnější šroub vůbec) tak, aby náraz nepoškodil žádnou její část. Rámy snadno odolají běžným pádům v offroadu bez jakékoli úhony. V případě velmi silného nárazu, typicky při zachycení o pevnou překážku při pádu z velké rychlosti však pohltí část energie tím, že se v předem připravených místech ohnou tak, aby se nepoškodila konstrukce samotné motorky v místech uchycení rámů. Rámy jsou i proto dostatečně daleko od kapot motorky, aby zde byl na takovou deformaci prostor. Jak je u značky OM zvykem, vše bylo pečlivě testováno v rámci vývoje konstrukce a završeno několika reálnými testy pádu samotné motorky.

Rámy jakkoli nepřekážejí sedícímu ani stojícímu jezdci (testováno jezdcem 193cm).

Na rámy perfektně pasují brašny Kriega OS 6 litrů. Případně máme dva druhy brašen na míru přímo do rámů, podívejte se na související produkty níže.

Pozor - pokud chcete padací rámy OM instalovat zároveň s velkým krytem motoru Yamaha, na krytu motoru je nutné odbrousit zhruba 1 cm plechu v horní pravé části - tam, kde vede trubka spodního rámu. Plech má přesně v tomto místě výstupek, který je možné také pouze ohnout směrem k motoru - jako tomu je na červené motorce ve fotkách k produktu.

Rámy jsou vždy prodávány společně spodní + horní. Barevné kombinace byly vybrány tak, aby ladily k barevným kombinacím motorky. Vše je prášková barva - komaxit. Červená a tmavě modrá se nemusí zcela přesně shodovat s barvami, použitými Yamahou, ale byly vybrány jako nejbližší možné. 

Padací rámy jsou kompatibilní se všemi modelovými roky Tenere 700.

 Instalace padacích rámů:

Kryt motoru

Kryt motoru Outback Motortek pro Tenere 700, vyrobený ze 4mm hliníkové slitiny. Kryt zepředu chrání svody, nový katalyzátor, olejový filtr, zespod celoý motor až po přepákování tlumiče zadní vidlice a kloub bočního stojanu s bezpečnostním snímačem. Kryt je vpředu dostatečně vysoký tak, aby bahno od předního kola nelétalo na motor. Zároveň zbytečně nezakrývá motorku až pod chladič, takže všude volně proudí vzduch.

Na Tenere 700 je velmi důležité chránit kloub bočního stojanu, kde je integrován bezpečnostní snímač. Většina krytů motoru na trhu ochranu tohoto snímače nemá. Snímač vypíná motorku v případě zařazené rychlosti a sklopeného stojanu. Tento kloub se snímačem je z výroby chráněn pouze tenkým plechem - jakýkoli náraz většího kamenu nebo škrtnutí kloubem o překážku snadno plech ohne a poškodí bezpečnstní snímač. Motorka je pak nepojízdná a je nutné snímač vyměnit, nebo jeho funkci vyřadit (vyžaduje nejen přeštípnutí a spojení kabelů, vedoucích k vypínači, ale i úpravu v elektroinstalaci pod levou boční kapotou - lze nouzově vyřešit cestou).

Kryt motoru je montován vpředu na rám, jako originál kryt Yamaha, vzadu je konstrukce výrazně zesílená ocelovou rozpěrou mezi rám, na kterou se teprve montuje samotný hliníkový kryt.

Kryt motoru je nezbytný doplněk pro jízdu terénem, kde spodek motorky dostává četné zásahy od odletujícího kamení, bahna. V těžším terénu je pak na kvalitním krytu závislé to, zda dojedete, protože s motorkou je někdy nutné překonat klády či balvany, po kterých motorka dře spodkem. Proražený karter znamená ztrátu oleje a nemožnost pokračovat v jízdě.

Pro model s katalyzátorem na normu Euro 5, ročník 2021 a 2022.

Instalace:

Upozornění: Součástí zboží jsou vždy pouze produkty a jejich součásti, potřebné pro montáž, výslovně uvedené v názvu nebo popisu produktu. Přiložené obrázky jsou pouze ilustrativní a zobrazují doporučenou instalaci nebo použití produktu na vzorovém motocyklu. Pokud není výslovně uvedeno jinak, součástí produktu nejsou ostatní vyobrazené položky - zejména motocykl a jeho další příslušenství. Produkty doporučujeme instalovat pouze kvalifikovaným technikem, ideálně autorizovaným servisem vašeho motocyklu. Pokud není v popisu výrobku nebo v návodu k obsluze výslovně uvedeno jinak, k produktům není dodáván ATEST 8SD, TUV, ani jejich alternativa. Produkty jsou určeny pouze pro použití mimo provoz na pozemních komunikacích. Použití na pozemních komunikacích činíte na vlstní riziko. .

ATTENTION!! We only fulfill Outback Motortek orders placed from Czech, Slovak and Polish address. If there is no exclusive Outback Motortek dealer in your country then please order at the International Outback Motortek webshop.
 
 
Jakou máte motorku? Yamaha Tenere 700
Značka motorky Yamaha