• 1 z 9
 

Kryt motoru Outback Motortek - Yamaha Ténéré 700 Euro 5

 

Kryt motoru Outback Motortek pro Tenere 700 EURO 5, vyrobený ze 4mm hliníkové slitiny. Kryt zepředu chrání svody, nový katalyzátor, olejový filtr, zespod celoý motor až po přepákování tlumiče zadní vidlice a kloubu stojanu. Kryt je vpředu dostatečně vysoký tak, aby bahno od předního kola nelétalo na motor. Zároveň zbytečně nezakrývá motorku až pod chladič, takže všude volně proudí vzduch.

Dostupnost Skladem
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
6 890,95 Kč
5 695 Kč bez DPH
   
Značka Outback Motortek
Kategorie Yamaha Ténéré 700
 

Kryt motoru Outback Motortek pro Tenere 700, vyrobený ze 4mm hliníkové slitiny. Kryt zepředu chrání svody, nový katalyzátor, olejový filtr, zespod celoý motor až po přepákování tlumiče zadní vidlice a kloub bočního stojanu s bezpečnostním snímačem. Kryt je vpředu dostatečně vysoký tak, aby bahno od předního kola nelétalo na motor. Zároveň zbytečně nezakrývá motorku až pod chladič, takže všude volně proudí vzduch.

Na Tenere 700 je velmi důležité chránit kloub bočního stojanu, kde je integrován bezpečnostní snímač. Většina krytů motoru na trhu ochranu tohoto snímače nemá. Snímač vypíná motorku v případě zařazené rychlosti a sklopeného stojanu. Tento kloub se snímačem je z výroby chráněn pouze tenkým plechem - jakýkoli náraz většího kamenu nebo škrtnutí kloubem o překážku snadno plech ohne a poškodí bezpečnstní snímač. Motorka je pak nepojízdná a je nutné snímač vyměnit, nebo jeho funkci vyřadit (vyžaduje nejen přeštípnutí a spojení kabelů, vedoucích k vypínači, ale i úpravu v elektroinstalaci pod levou boční kapotou - lze nouzově vyřešit cestou).

Kryt motoru je montován vpředu na rám, jako originál kryt Yamaha, vzadu je konstrukce výrazně zesílená ocelovou rozpěrou mezi rám, na kterou se teprve montuje samotný hliníkový kryt.

Kryt motoru je nezbytný doplněk pro jízdu terénem, kde spodek motorky dostává četné zásahy od odletujícího kamení, bahna. V těžším terénu je pak na kvalitním krytu závislé to, zda dojedete, protože s motorkou je někdy nutné překonat klády či balvany, po kterých motorka dře spodkem. Proražený karter znamená ztrátu oleje a nemožnost pokračovat v jízdě.

Pro modl s katalyzátorem na normu Euro 5.

Instalace:

 


Upozornění: Součástí zboží jsou vždy pouze produkty a jejich součásti, potřebné pro montáž, výslovně uvedené v názvu nebo popisu produktu. Přiložené obrázky jsou pouze ilustrativní a zobrazují doporučenou instalaci nebo použití produktu na vzorovém motocyklu. Pokud není výslovně uvedeno jinak, součástí produktu nejsou ostatní vyobrazené položky - zejména motocykl a jeho další příslušenství. Produkty doporučujeme instalovat pouze kvalifikovaným technikem, ideálně autorizovaným servisem vašeho motocyklu. Pokud není v popisu výrobku nebo v návodu k obsluze výslovně uvedeno jinak, k produktům není dodáván ATEST 8SD pro provoz na pozemních komunikacích, ani jeho evropská alternativa. Produkty jsou určeny pouze pro použití mimo provoz na pozemních komunikacích. Použití na pozemních komunikacích činíte na vlstní riziko.

ATTENTION!! We only fulfill Outback Motortek orders placed from Czech, Slovak and Polish address. If there is no exclusive Outback Motortek dealer in your country then please order at the International Outback Motortek webshop.
 
 
 
Značka motorky Yamaha