• 1 z 10
 

Denali 2.0 DM TriOptic LED světla

 

Nejjasnější a nejodolnější přídavná homologovaná LED světla v miniaturním rozměru - vejdou se na jakoukoli motorku. S výměnnou čočkou pro dálková, potkávací nebo kombinovaná světla.

Dostupnost Objednáno
7 865 Kč
6 500 Kč bez DPH
   
Značka DENALI
Kategorie DENALI světla, klaksony
 

Nejjasnější a nejodolnější přídavná homologovaná LED světla v miniaturním rozměru - vejdou se na jakoukoli motorku. S výměnnou čočkou pro dálková, potkávací nebo kombinovaná světla.

Výkonné LEDky a čočky jsou zabudovány ve velmi odolném polykarbonátovém těle, které bez problému odolá mnohým pádům na kamení. K odolnosti a jednoduché, designově čisté montáži přispívají i velmi nízké úchyty světel. Světla jsou vodotěsná, neublíží jim ani pokud je zamrazíte do ledu.

  • 2190 Lumenů
  • Dosvit: 130 metrů
  • Spotřeba: 1,6 A
  • Výkon: 2x 10 W
  • Napětí: 12 V
  • Rozměr: průměr 4,5 cm, 6,6 cm hloubka

Obsah balení

  • 2x světla s vyměnitelnými čočkami s homologací E - Světla jsou homologována jako potkávací - homologovaná čočka je v balení.
  • Vodotěsný vypínač na řídítka 22 a 28 mm
  • Všechny potřebné kabely
  • Návod

Pro upevnění na jakoukoli motorku vyrobíme držáky světel na míru. Napište nám pro individuální dohodu.

Světla můžete vybavit oranžovou optikou pro lepší viditelnost ve dne a lepší svit v mlze. Kit není obsahem základního balení.

Možnosti zapojení světel

Světla můžete napojit na kabeláž BMW nebo KTM pomocí speciálního kabelu "CANsmart" pro automatické přepínání dálkových a potkávacích světel přímo přepínačem originálních světel na motorce. Řídící jednotka funguje nejen pro světla, ale i pro klakson nebo brzdové světlo a umožňuje řadu různých nastavení. Ovladač není součástí základního balení.

Svělta lze zapojit na jakoukoli motorku jen pomocí součástek v balení - připojíte 2 kabely na baterii a 1 kabel (bílý) na vodič, který je pod proudem po sepnutí klíčku (ideálně vodič ke světlům). Pokud chcete mít možnost světla aktivní i bez zapnutého klíče, stačí 3. kabel připojit též na + pól baterie.

Alternativně lze světla zapojit s regulací výkonu na 50% nebo 100%. K tomu potřebujete speciální relé, které pouze zapojíte na existující konektor v kabeláži Denali. Poté zapojíte existující ovládací kabel (modrý) Denali na kabel, vedoucí k dálkovým světlům. Světla pak svítí 50% výkonem při potkávacích a 100% výkonem při dálkových světlech. Pokud chcete ovládat přepínání 50% a 100% výkonu manuálně, k instalaci přidáte ještě 3 polohový přepínač na řídítka.

Osobní zkušenost

"Světla Denali jsem vybral pro kombinaci jejich velikosti a intenzity svitu. Yamaha XT příliš nesvítí, i když použijete nejlepší žárovku, proto byla montáž přídavných světel nutností pro nouzové situace nočních dojezdů. Zároveň na motorce není přiliš místa, kam by se dala světla uchytit, aniž by překážela, nebo utrpěla při pádu motorky. Miniaturní Denali se snadno vešli vedle hlavního světla. Ačkoli jsou světla miniaturní, produkují intenzivní, jasné bílé světlo, které rozjasní terén před motorkou mnohonásobně více, než dálkové světlo Yamahy. Při nočním dojezdu v rumusnkých horách jsem následoval kamaráda na KTM 990 (toho času s ulomenými zrcátky) a svit Denali násobně rozzářil prostor i před KTM, s pěkně vyříznutou siluetou stínu jezdce. Pro běžné ježdění nemá smysl volit jakákoli jiná a zbytečně velká světla." 

Test světel na Yamaze XT660R - foceno na manuální režim na shodné nastavení expozice, bez úprav.

Standardní dálková světla s nejlepší žárovkou Philips

DENALI 2-0 DM test-6209-2

DENALI 2.0 DM

DENALI 2-0 DM test-6208-2

Radek Fiala, autor knih Motorkářův průvodce

Graf ukazuje dosvit při různém nastavení světel - obě dálkové, kombinace dálkové a potkávací, obě potkávací.

DM_Isolux_Plot_

2.0 DM TriOptic™ LED Light Kit

Značka motorky BMW, Honda, KTM, Triumph, Yamaha, Suzuki, Ducati, Moto Guzzi, Ostatní motorky
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.