Vážení zákazníci. Během svátků jsme se rozhodli pro velké úpravy v rámci eshopu a některých kategorií produktů. Pokud něco nemůžete najít, zavolejte, nebo vyčkejte nápravy. Brzy budeme zase připraveni na nadcházející sezonu!

Jak na motorkářovu zimní depresi

Nelekejte se, Motorkářův průvodce neklesá na úroveň ženských webů, kde se dočtete instantní řešení jakékoli potíže. Ze zimní deprese žádného motorkáře nevytáhne recept na zaručeně veselý bio salát z klíčků, ani uvolňující masáž prohřátým motorovým olejem. Řekněme si rovnou, že jestli jste opravdu celou zimu depresivní, váš život stojí za prd, a měli byste se nad ním zamyslet nad rámec online spisovaných mouder.

Ale proti chvilkovým slabostem účinně pomáhá několik zimních tradic.

Zimní sezóna má v naší moto partě už předvídatelný vývoj. S podzimem a klesajícími teplotami klesá i ochota jezdců vytlačit stroj z garáže, protože těch patnáct stupňů je přece příšerná kosa. S postupem času se držkuje čím dál víc na zimu, na déšť, na listí, na první sníh a vůbec. A pak všichni vytáhnou aspoň auta a zkouší jezdit po parkovišti dveřma napřed.

V naší moto partě lze však definovat jiné zimní tradice, chcete-li dva zimní sporty. V rámci diskusního fóra se donekonečna virtuálně závodí na notoricky známých úsecích, stylem: "...dyť na Milevsko jsem vás pojel všechny, jeli ste hroznou plíseň!" ...Nevyhraje nikdo. A druhou disciplínou je nakupování motorek. Pod nakupováním si ovšem představte spíše snění nad galeriemi novinek nebo pravidelné prolézání bazaru. Osobně letos nakupuju nového Thruxtona R, Jindra už léta Panigale, bratři Offlajni RSVčka a XTčka, Karel Čoprák už osm let nakupuje Buella nebo MT-01 a tak dále. Když je motorkáři nejhůř, docela to pomáhá.

Mimochodem, s Jindrou jsme loni v podobném duchu stavěli kafáč. Takové plánování vám také vydrží na spoustu zimních večerů.

Když už na zimu něco opravdu kupujete, paradoxně lepší bude něco horšího. Možnost něco přes zimu montovat dokáže zachránit nejeden víkend. Loni jsem v mrazu a tmě podzimního večera koupil SP jedničku, ale ta byla v zákeřně zánovním stavu. S Marlborem jsme se tak dali aspoň do zprovoznění staré Jawy, což nás kouzelně vrátilo o mnoho let zpátky, kdy na stole byl nějaký ten rozkuchaný dvoutakt prakticky pořád. Letos už jsem rozebral a sestavil půl Hondy kvůli těsnění výfuku a udělal to celé jen skládacím nářadím Leatherman Surge, jen abych si zkusil, že skutečně funguje. (Funguje skvěle!) Z dílny na mě teď vyzývavě pomrkává ne úplně pojízdný Stadion S11. Ne že bych měl v plánu na něm jezdit, ale...

A jednoho kouzelného dne už v kalendáři není na ježdění na motorce strašně moc pozdě, ale spíš trochu moc brzy. To pak ti, co už dlouho nemají ani jeden šroubek k dotažení, s úsměvem vytlačí milovaný stroj k první projížďce, protože těch deset stupňů pana Celsia už je na motorku přece krásný teploučko... 

Tenhle článek nakonec není tak úplně pro motorkáře, protože ti vše řečené většinou znají. Ale můžete jej poslat své drahé polovičce, která pořád nechápe, proč místo romantické procházky prvním sněhem míříte do železářství pro nějaké to nové nářadí.

Radek Fiala

_MG_9967-X3

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.