Letošní nejlepší vyjížďka…

Každé jaro je to stejné. I když dneska ještě úplně nebylo jaro - venku chyběly pylové alergeny, řvoucí sýkorky a takové věci, a ještě jsem letos neměl jmeniny (Ano, to je na první oficiálně jarní den. Klidně mi pošlete dárek). Ale pro účely následující studie můžeme dni, kdy je dostatečně sluníčko a teplo na vytažení motorky, říkat první jarní. Vždyť v historii už bylo tolik různých kalendářů, kde se roční období počítala podle kde čeho...

Tedy první jarní. Přece nejsem magor, abych jezdil na motorce v zimě.

Stoupaje mezi loukami ze Sedlce na Chyšky, přisuzuji nepotlačitelný úsměv a nutkání ke zpěvu veselých písní právě realizovanému maximálnímu meznímu užitku. Tyhle základy z přednášek ekonomie zní chytře, byť tak profesoři jen zbytečně popisují obyčejné logické úvahy. Každému je i bez nich jasné, že po měsících odpírání jedné stopy je právě první výlet za sluncem duši nejvíc prospěšný. To zas souvisí s endorfiny, dopaminem, nebo něčím podobným. Chemik nejsem.

Slunce mi svítilo do očí a ani trochu mi to nevadilo. Opustiv hluboké úvahy o štěstí, přistihl jsem se při bezděčném zpěvu “What a Wonderful World”. Slyšet to Armstrong, neměl by užitek ani minimální.

Pumpa v Milevsku spokojeně trpěla převahou poptávky po kafi. Usměvavá pumpařka zas jistě vnitřně trpěla stokrát opakovanými veselými poznámkami navlečených motorkářů, neb tolikeré ujištění o hezkém dni tam za oknem by s čistou hlavou zvládl málokdo.

Mám teorii, že fenomén prvního jarního dne násobně více tmelí motorkářskou komunitu, protože nadšením zaplavené mozky jezdců ani nenapadne, aby tentokrát v hloučcích držkovali jedni na druhé, protože čtyřválce jezdí jenom holky, géesa zvládnou maximálně Glockner a kdo má tuctovou Hondu, snad nemá na tuhle pumpu ani nárok. Nic takového. Čopráci popíjeli kafe s enduristy, všichni se usmívali a jediné důležité bylo, jak je dneska konečně pěkně.

Fenomén prvního jarního dne spočívá ale hlavně v něčem trochu jiném. Pokaždé, když po zimě sednu na motorku, ohromí mě ten rozdíl zrychlení oproti koncernovému dieselu, směju se, zpívám si a všechno tohle, pokaždé si říkám, že tohle je ten nejlepší den z celé sezóny. Protože všichni žijeme spíš pro budoucnost - a právě na první vyjížďce si tedy k největší záplavě radostné chemie v mozku stačí uvědomit, že všechno to letošní ježdění je teprve před námi!

Pokud se na svůj první jarní výlet teprve chystáte, tak trochu vám závidím. Užijte si to. A pro naladění si pusťte třeba originál Armstronga.

FB-

FB-200333072

FB-200441350

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.