Co je nejlepší zavazadlo na motorku na světě?

Multipavouk!

To je ta síť z gumových šlahounů s šesti háčky na uchycení k nosiči motorky. To pojmenování jsem si nejspíš vymyslel teď já čistě pro tento účel, ale všichni tu věc znáte. Výrobci jej sice prezentují jako síťku na upevnění helmy na motorku, ale v reálu multipavouk většina světa používá na přepravu čehokoli jiného. Ani bych se nedivil, kdyby se pod ním někde na dalekém východě občas nesvezla na skůtru nějaká ta ovce nebo párek kuřat.

Proč je nejlepší? Z čiré logiky. Neprůstřelný argument, proč by každý cestující motorkář měl takovou věc vlastnit, je v prostém a legendárním poměru výkon / cena. Oproti jakýmkoli kufrům a brašnám je jeho cena spíše symbolická, zato výkon nesmírný, hraničící jenom s fantazií jezdce.

multipavouk-8423

Pod multipavoukem většinu času vozím pohotovostní lahve s vodou, ale na delších cestách pod něj zpravidla směřuje leccos jiného. Takový druhý týden výletu pak mimo vodu typicky obepíná i srolovanou mikinu, džíny a takové věci, protože místo v zavazadlech nějak zázračně ubývá. Zejména s nakoupenými zásobami toskánského vína a jiných nezbytností. Nejkomplikovanější na vystrnadění lahve vody se pak konstrukce stává ve chvíli, kdy jsou pod multipavoukem navíc jednotlivě nastrkané čerstvě vyprané fusky, trenky a trika pro účely vysušení přírodní větrnou sušičkou. Kdo tohle nezažil, neví, co je pravé adventure!

A kdo ano, ví, že ho strašlivě rozzuří každá zaprášená cesta.

O dešti nemluvě.

Ovšem co se sbaleného objemu týká, nemohu zapomenout na legendárního motorkáře z vedlejší vesnice, Jardu. Na svůj první motorkářský sraz do Liberce onehdá svou typicky vesnickou Jawu 250 několika ročníků výroby - kterou by mu záviděl lecjaký vyznavač kultury “rat’s bike” - stylově ověsil koženkovými brašnami z mého choppera. Obsahovaly hlavně paprikové brambůrky, dvě balené půlky bábovky a podobně praktické věci, ale kdo znal Jardu, nemohl být takovými drobnostmi překvapen. Co ale leckoho cestou na sever vyvedlo z míry, byl multipavoukem přikurtovaný plnohodnotný, velmi nadýchaný polštář a o mnoho větší peřina. Jarda jednoduše nehodlal kvůli jednomu výletu investovat do spacáku.

Mělo to nepopiratelnou logiku. A s Jardou nemělo smysl diskutovat dřív, než si dal pár piv.

Multipavouk je jednoduše napůl zázračná věc. Jestli jej ještě nemáte, nebo je váš starý už potrhaný a vytahaný, nezapomeňte přidat k dalšímu nákupu u Průvodce i tuto nesmírně užitečnou položku…

multipavouk

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.