Dobíjecí voděodolná čelovka Ledlenser H6R

 

Čelovka s reflektorovou čočkou s nastavením intenzity a šířky kuželu světla. Není nejmenší, ale umožňuje horizontální nastavení čočky a lépe si tak posvítíte na to, co potřebujete. Ideální pro použití v nepříznivých podmínkách, odolá vodě i pádům (IPX4). Na motorce ji kdykoli dobijete USB kabelem.

Dostupnost Dodání do 4 dnů
1 890 Kč
1 562 Kč bez DPH
   
Značka Ledlenser
Kategorie Čelovky s výkonnou LED
 

Čelovka s reflektorovou čočkou v robustním těle s výklopnou hlavicí. Snadno tak nastavíte směr světla tak, jak potřebujete. Intenzita světla, která se dá plynule regulovat kolečkem na bateriovém boxu, se pohybuje mezi 5 až 200 lm. Podle nastaveného výkonu svítí čelovka na vzdálenost 20 až 120 metrů a vydrží až 60 hodin. Místo klasického zásobníku na tři tužkové baterie AAA je ale tato čelovka vybavena dobíjecím akumulátorem. Doba dosvitu je tím trochu omezena na 40 hodin, ale za to můžete čelovku pomocí USB kabelu kdykoli nabít – v elektrické síti, ale také v autě, v počítači či v powerbance. Poloprázdné baterie vás na cestě už nikdy nepřekvapí. Kabel s USB, stejně jako neoprenové pouzdro, je součástí balení.

Samozřejmostí jsou pozlacené kontakty a vysoká odolnost proti nepříznivým povětrnostním podmínkám i proti pádu z výšky. Čelenka svítilny je z vnitřní strany vybavena protiskluzovými silikonovými proužky. Pro ještě vyšší komfort a bezpečnost je součástí balení také přídavný pásek, který lze nasadit na temeno hlavy a jistit tak svítilnu vertikálně. Do základní výbavy patří rovněž neoprenové pouzdro.

Balení obsahuje: svítilnu, samolepku 100% originál, kabel s USB, 3 x akumulátor, neoprenové pouzdro, návod

Technická specifikace:
  • Dosah světla - Boost/ Low Power - 120/5 m
  • Světelný tok - Boost/ Low Power - 200/5 lm
  • Doba svícení - Boost/ Low Power - 2/40 h
  • Hmotnost - 132 g
  • Baterie - 3 x NiMH
  • Certifikace odolnosti - IPX4
  • LED - High End Power LED

Advanced Focus System
Spojením čočky a reflektoru vznikla unikátní technologie, která nemá ve světě obdoby. Vznikla tak reflektorová čočka umožňující zaostření paprsku světla s plynulým přechodem z širokého homogenního kruhu světla do ostrého svazku a naopak. Ostření se provádí jednoduchým posunutím hlavy svítilny dopředu (zaostření) nebo dozadu (rozostření). Svítilny LEDLENSER jako jediné na světě využívají principu lomu světla. Běžné svítilny pouze odrážejí světlo od reflexních ploch uvnitř hlavy svítilny. Mezinárodní patenty AFS: Patent-No. China: ZL 200680000752.1Patent-No. Europe: EP 1880 139 B1Patent-No. USA: 7,461,960Patent-No. HongKong: 1108730

Turning Focus
Je rychlý a spolehlivý mechanismus ostření LED svítilny. Otáčením hlavy svítilny docílíte v okamžiku rozostření nebo zaostření paprsku světla.

Odolnost IPX4-8
LEDLENSER vás nezklame za sněhu i deště. Svítilny jsou odolné proti pádu z výšky.  

Pozlacené kontakty
Zlato je velmi speciální materiál. Kvůli zlatu se vedly války, okrádají se a vraždí lidé. Dnes se stále častěji dozvíte, že zlato je vynikající elektrický vodič a je extrémně odolné. Jeho odolnost spočívá ve schopnosti nepodléhat korozi a ve vysokém stupni chemické odolnosti. Odhaduje se, že přibližně 70% poruch svítilen lze přičíst korozivním poškozením způsobených kyselinou nebo plynem z baterií.  Proto mají svítilny LEDLENSER pozlacené kontakty. Díky tomuto drahému opatření vydrží svítilny LEDLENSER celá desetiletí.

Materiály svítilen se také liší ve své elektrické vodivosti. Při vysokém zatížení se některé vodiče zahřívají a díky tomu odpor v takovémto materiálu roste, ubývá napětí a protékající energie se přeměňuje na teplo, což je u elektrického ohřívače žádoucí, ale u svítilen je to přesně naopak. Energie dodávaná z baterií nesmí ohřívat kontakty, ale být dodávána do LED diody. Mnoho konkurenčních výrobců používá levné kontakty, což se projeví výrazně na výkonu svítilny i její době použití. Díky pozlaceným kontaktům vydrží elektronika svítilen LEDLENSER neporušená desítky let.

 

Návod k obsluze Ledlenser H6R

Quick user guide Ledlenser H6R (EN)

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.